moja opieka

Twój Przewodnik po Raju zadba o każdy detal Twojego wymarzonego urlopu.

By jedynym Twoim zmartwieniem był… brak zmartwień 😉

Pomogę Ci znaleźć nocleg w miejscu, które spełni Twoje wszystkie oczekiwania.
Znam wiele cudownych hoteli, które tylko czekają, by uczynić Twój urlop najpiękniejszym wspomnieniem.

Znam ciekawe i atrakcyjne miejsca na Zanzibarze, gdzie zaznasz afrykańskiej kultury, doświadczysz zwyczajnego życia miejscowej ludności, spróbujesz lokalnych pyszności i staniesz oko w oko z cudami natury.

Ze mną nie zaznasz nudy, a uśmiech nie zejdzie z Twojej twarzy przez cały pobyt. Doświadczenie animatora w hotelu pozwoli mi dać Tobie rozrywkę, o jakiej nawet nie śniłeś.

Pomogę Ci przejść przez wszystkie formalności, jakie są niezbędne, by komfortowo spędzić urlop na Zanzibarze. Poniżej znajdziesz wiele przydatnych informacji.

Pomogę Ci z transportem z lotniska do hotelu i innych miejsc, które Cię interesują.

Pomogę Tobie z każdym problemem – w razie gdyby jakiekolwiek się pojawiły – i odpowiem na każde Twoje pytanie.

Twój przewodnik po raju

twój przewodnik po raju

Opieka w czasie Twojego wymarzonego urlopu to nieodłączna część mojej działalności. Zadbam o Twoje potrzeby tak, jakbym dbał o najbliższego członka rodziny.

Moim pragnieniem jest uczynić Twój urlop najlepszym w życiu! 🙂

dołącz do moich obserwatorów
na Facebooku

Warto wiedzieć

"Plastic bag ban"

Nie wolno przywozić do Tanzanii, jak również na Zanzibar, niczego zapakowanego w plastikowe torebki. Zakaz ten obowiązuje od 2019 roku i ma na celu zminimalizowanie zanieczyszczenia środowiska, głównie wód oceanu, w których pojawia się coraz więcej plastikowych odpadów.

Ubiór

Z uwagi na szacunek dla religii muzułmańskiej, przebywając poza terenem hotelu (zwłaszcza w miastach i wioskach) należy mieć zakryte ramiona i kolana.  

Warto zabrać

Nie należy zapominać, że Zanzibar to nie tylko piękne plaże i luksusowe hotele. To przede wszystkim dzika Afryka, w której życie nie jest łatwe. Odwiedzając wioski, trudno jest nie zauważyć biedy, w jakiej żyją ich mieszkańcy, dlatego warto mieć ze sobą jakieś drobne upominki. Dzieci szczególnie ucieszą się z przyborów szkolnych, np. długopisów, kredek, zeszytów.

Pogoda

W ciągu roku na Zanzibarze występują dwie pory suche i dwie deszczowe. Pory suche trwają od stycznia do lutego (średnie temperatury w ciągu dnia mogą sięgać nawet 30 st. Celsjusza) i od czerwca do października (średnio 25 st. w ciągu dnia). Wtedy właśnie najlepiej przyjechać na wyspę. W pozostałych miesiącach (od marca do maja i od listopada do grudnia) obserwuje się pory deszczowe. Deszcze są co prawda ulewne, ale krótkotrwałe. Przyjemnie schładzają i oczyszczają powietrze. Jeśli preferujesz aktywne wakacje, oparte na zwiedzaniu nowych miejsc, a nie wylegiwaniu się całymi dniami na plaży, lepsza na urlop będzie pora deszczowa.

Wiza

Wizę można kupić na lotnisku, od razu po przylocie. Kosztuje 50 dolarów i uprawnia do pobytu na wyspie przez 90 dni.

Waluta

Walutą obowiązującą na Zanzibarze jest szyling tanzański (1 TZS = 0,0016 PLN). Turystom zaleca się posługiwanie się dolarami amerykańskimi, które można wymienić na lotnisku, w Stone Town lub w hotelu.

Leki

Warto mieć ze sobą leki na biegunkę, probiotyki (np. Sanprobi lub Swanson Epic-pro), aby zminimalizować ryzyko zatrucia pokarmowego, żele antybakteryjne, leki przeciwbólowe, plasterki.

Szczepienia

Przed wyjazdem warto wykonać szczepienia przeciw chorobom takim, jak: WZW A, WZW B, dur brzuszny, cholera, wścieklizna, tężec, błonica, krztusiec, grypa. Najlepiej zaszczepić się na 4-8 tygodni przed podróżą. Jedynym szczepieniem obowiązkowym jest szczepienie przeciwko żółtej febrze w przypadku, gdy przylatujemy do Tanzanii  z krajów zagrożonych tą chorobą lub w trakcie podróży mieliśmy 12-godzinną przesiadkę w państwie, w którym żółta febra jest endemiczna. Również turyści podróżujący z Tanzanii lądowej na Zanzibar i odwrotnie powinni mieć dokumenty potwierdzające wykonanie szczepienia przeciwko tej chorobie.

Malaria

Tanzania wraz z należącą do niej wyspą, Zanzibarem jest jednym ze 100 krajów świata, gdzie występuje malaria. Komary przenoszące zarodźca malarii są najbardziej aktywne nocą i przy zbiornikach wodnych. Warto zaopatrzyć się w skuteczny repelent na komary (np. Mugga).

Wybierz podróżuj ekscytuj się

9 kierunków - milion wrażeń!

Opieka turystyczna gratis 😉